Kiedy jeszcze farmacja nie była tak rozwinięta jak dzisiaj, większość ludzi z różnymi dolegliwościami sięgało po naturalne metody leczenia wykorzystując to co dała natura. Jednym z takich małych cudów w zielarstwie jest pokrzywa zwyczajna innymi słowy – chwast.

Jeśli chodzi o jej występowania… hmm wyjdź na zewnątrz, na pewno coś się znajdzie. Dręczą cię takie dolegliwości jak schorzenia wątroby i dróg żółciowych, wrzody żołądka lub jelita? Może jednak twoje problemy objawiają się na zewnątrz? Rzadkie i wypadające włosy? Próbowałe(a)ś różnych środków ale nie tego, co masz najwięcej pod ręką? Dobrze, że trafiłeś na ten artykuł, mam nadzieję, że przekona cię do sięgnięcia po pokrzywę.

Konsekwencje pojawiających się lub nawracających problemów, nie tylko źle wpływają na nasze zdrowie, ale również na życie prywatne, zmuszając nas do nagłych lub ciągłych zmian w naszym codziennym grafiku. Nie wierzysz, że jakakolwiek metoda pozwoli ci pożegnać problem? Podejmij wyzwanie i przekonaj się sam(a).

Jakie kroki powinniśmy zatem podjąć decydując się na kurację domowymi metodami? Pamiętając o tym ,że pokrzywa zwyczajna pomaga na różne schorzenia, dobrym posunięciem w naszym leczeniu byłoby rozpoczęcie stosowania prostej herbaty, nalewki, lub sporządzenie naturalnego preparatu do mycia skóry głowy.

Samodzielne zastosowanie zioła w domu (dzięki którym poczujesz się lepiej przy okazji oczyszczając organizm)

  • Herbata – Na ¼ litra wody wsyp jedną kopiatą łyżeczkę zioła do herbaty, zalej wrzątkiem i pozostaw na krótko do naciągnięcia. Pij jedną szklankę dziennie małymi łykami.
  • Nalewka – Wykopane korzenie dokładnie umyj, najlepiej używając do tego szczotki, pokrój drobno i napełnij nimi butelkę. Zalej alkoholem 40% i pozostaw w ciepłym miejscu na dwa tygodnie. Po tym czasie oddziel korzenie od płynu. Nalewkę przecedź i przechowuj w chłodnym miejscu. Pij kieliszek dziennie, lub smaruj chorą skórą(2x dziennie).

W przypadku mycia głowy weź 10 garści świeżych lub suszonych pokrzyw, zalej wodą w 5 litrowym naczyniu i na małym ogniu podgrzej do gotowania. Zostaw 5 minut do naciągnięcia i oddziel zioła od płynu. Otrzymaną substancję wcieraj dokładnie w skórę głowy. Po zastosowaniu pokrzywy, możemy użyć szamponu w celu spienienia i uzyskania lepszego efektu.

Pamiętajmy, że w przypadku, kiedy domowe sposoby nie są wystarczalne na to, aby nasz stan zdrowia uległ poprawie, należy się zgłosić do specjalisty. Wówczas połączenie terapii ziołem i odpowiednimi lekami, przyniesie lesze rezultaty i zapewni nam upragniony powrót do zdrowia.