Wiosna w pełni a wraz z nią, nowe wyzwania przed jakimi stoi nasza skóra. Coraz cieplejsze promienie słońca oraz zmienna temperatura świadczą o jednym – pora na zmiany w kosmetykach!

Ochrona przeciwsłoneczna

Umówmy się na jedno – krem z filtrem UV minimum 30 do twarzy, powinna aplikować sobie co rano każda z nas. I to przez okrągły rok. Jeżeli jednak nie jesteś zwolenniczką całorocznej ochrony, zacznij właśnie na wiosnę. Wtedy to promienie słońca robią się coraz bardziej śmiałe i ryzyko poparzenia jest większe.

Lekki błyszczyk

O ile jesień i zima są stworzone do noszenia cudownie matowych i wyrazistych pomadek na ustach, o tyle wiosna należy do błyszczyków. Wybierając, zadbaj o to, aby miały również filtr UV chroniący wrażliwa skórę ust.

Spray na włosy

Ochrona przeciwsłoneczna twarzy to jedno, ale włosy również podlegają specjalnej ochronie. Dlatego też, gdy słońce już na dobre zagości się w naszej codzienności, zadbaj odpowiednio o swoją głowę. Przed wyjściem, spryskaj włosy ochronnym sprayem z filtrem UV.

Lekki puder

Wyższa temperatura za oknem sprawia, że skóra zaczyna się pocić. Jeżeli aplikujesz jej gęsty fluid, istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że w pewnym momencie kosmetyk po prostu spłynie. Alternatywą są lekkie kremy BB lub CC, albo też zupełnie naturalne kosmetyki naturalne. Każda lżejsza wersja będzie lepsza dla twojej skóry w te wiosenne dni.

Wodoodporny tusz do rzęs

Żadna z nas nie lubi efektu pandy po nawet lekkim deszczu. Tusze do rzęs z niższej półki cenowej często obsypują się nawet i bez tego, tworząc ciemne smugi pod oczami. Wiosna to czas, gdy lekki, ciepły deszcz może zaskoczyć nas o każdej porze. Zamień więc swój normalny tusz na ten w wersji wodoodpornej i ciesz się pięknym makijażem bez względu na aurę!