Wiele osób nie podejmuje żadnych działań w obawie przed ich wynikami. Tymczasem nikt nie odniesie sukcesu, jeśli nie zacznie ryzykować. Być może podejmiesz w swoim życiu złe decyzje, ale nie oznacza to, że będziesz musiał ich żałować. Dopóki ich nie podejmiesz, nic się nie zmieni.

Każde działanie jest lepsze od stania w miejscu, nawet jeśli przekłada się ono na twoje straty i zmusza do powrotu na linię startu.

Nie ważne, co się przez nie wydarzyło, ważne co Ty osiągnąłeś

Nie przejmuj się tym, że decyzja podjęta przez Ciebie kilka lat temu przyczynia się teraz do czyjegoś większego sukcesu. Po pierwsze, dana osoba nie osiągnęłaby tego, gdybyś nie zaczął działać, a to oznacza, że jej pomogłeś. Po drugie, nie ma znaczenia to, co dana decyzja dała innym w przyszłości, tylko sposób, w jaki wpłynęła na Ciebie, kiedy ją podejmowałeś.

Jeśli sprzedałeś swoje cenne antyki, żeby się utrzymać, to była to dobra decyzja, bez względu na to, ile obecnie zarobił na nich ich nowy posiadacz. Swoje decyzje zawsze oceniaj tylko przez pryzmat tego, co dały Ci one wtedy, a nie to, jak wpływają na innych dziś.

Każda decyzja składa się na to, kim jesteś dziś

Jeśli uważasz, że dziś jesteś najlepszą wersją siebie, to nie masz czego żałować. Każda podjęta przez Ciebie decyzja przełożyła się na to, jak na siebie dziś patrzysz. Może Ci się wydawać, że zrobiłeś coś źle, ale wcale nie musi to być prawda. Jedna decyzja nie zmiana tego, że inne wyszły Ci na dobre.

Porażki są częścią tego, kim jesteśmy i to ona najbardziej wpływają na nasz rozwój. Skup się na tym, co dały Ci złe decyzje, bo żadna z nich nie jest tylko negatywna. Jeśli wyciągnąłeś z niej coś ważnego dla siebie, to nie żałuj jej. Doprowadziła Cię do miejsca, w którym dziś jesteś. Skup się na tym, żeby więcej jej nie podjąć i idź dalej.

Nie mogłeś przewidzieć, jak dana decyzja na Ciebie wpłynie

Niektóre decyzje są destrukcyjne w swoich skutkach, ale to nie oznacza, że masz się ich wstydzić albo żałować. Każda osoba popełnia błędy, a rozpamiętywanie ich tylko pozbawia Cię potrzebnej Ci teraz energii. Nie skupiaj się na tym, co poszło nie tak, kiedy masz jeszcze szansę wszystko naprawić.

Nigdy nie jest za późno na zmianę stylu życia albo przekonań. Nawet jeśli miałoby to wszystko stać teraz w sprzeczności z kimś, kim byłeś do tej pory, możesz podjąć nowe decyzje, które Ci pomogą. Musisz tylko zacisnąć zęby i zamiast rozpamiętywać swoje porażki, wyciągnąć z nich cenną lekcję na przyszłość.