Przyszło nam żyć w niespokojnych czasach. Przez dwa ostatnie lata baliśmy się nowej odmiany koronawirusa, obecnie dochodzi do tego jeszcze groźba działań zbrojnych przy naszej wschodniej granicy. I chociażbyśmy nie wiem jak bardzo chcieli, nie unikniemy stresów dnia codziennego. Często więc pojawia się w nas uczucie niepokoju. Jak sobie z nim radzić?

Niepokój ma różne twarze

Czasem pojawia się pozornie bez przyczyny. Jednak tego uczucia możemy doświadczyć w różnych, skrajnych sytuacjach. Kiedy nasz wewnętrzny barometr jest przeciążony, zaczynamy inaczej odczuwać codzienność i pojawia się niepokój. Wtedy z pewnością pomagają różnego rodzaju techniki relaksacyjne. Nie ma tu jednak jednej sprawdzonej metody, musisz więc poszukać swojej techniki relaksacyjnej.

Joga czy wizualizacja?

Szukając remedium na wewnętrzny niepokój, warto spróbować regularnych ćwiczeń jogi. Przez niektórych te ćwiczenia ciała i oddechu sprawiają, że uwalniamy się od wszystkich złych myśli. Koniecznie spróbuj więc odprężających asan. Jeżeli ćwiczenia nie są jednak dla ciebie, pomyśl o relaksacji prowadzonej. Ta staranne opracowana technika pozwala na uwolnienie napięć z całego ciała. I uwalnia myśli od obsesyjnych obrazów.

A może spacer?

Jeżeli masz za sobą ciężki dzień, remedium na codzienne stresy może okazać się spacer. Postaraj się jednak, aby nie był to zwykły marsz. Przyglądaj się dokładnie otaczającemu światu, usłysz dźwięki z oddali ale i z bliska. Popatrz w niebo i zachwyć się tym, co widzisz. Popatrz a wszystko, a nie tylko przesuwaj wzrokiem. Dzięki temu szybko poczujesz wewnętrzny spokój.