Nie da się ukryć, że częściej malujemy swoje paznokcie na modny kolor, niż serwujemy im odżywczą kąpiel. A to właśnie ona o wiele bardziej przyda się nie tylko samym stopom, ale i całemu organizmowi. Oto, jak ją zrobić w domu.

Po do kąpiel stóp?

Miało kto zastanawia się nad tym, jak bardzo stopy są ważne dla działania całego organizmu. Są niezwykle wrażliwe i jeżeli wierzyć medycynie Dalekiego Wschodu, znajdziemy tam kilkanaście strategicznych punktów, które odpowiednio stymulowane, poprawią działanie całego ciała.

Kąpiel stóp nie tylko relaksuje i rozgrzewa po spacerze w chłodne dni. Dzięki temu pozbędziesz się bólu, a zmiękczenie skóry to tylko skromny dodatek. Serwując sobie takie domowe SPA, pamiętaj jednak o jednym: woda nie może być zbyt gorąca, bo spowoduje wysuszenie skóry na stopach. I nie przedłużaj jej w nieskończoność. 20 minut z powodzeniem wystarczy.

Kąpiel z produktów, jakie masz w kuchni!

Najprostsza, to kąpiel z solą. Choć producenci przekonują, że najlepiej sprawdzi się tu sól podologiczna, to spokojnie możesz użyć tej kuchennej. Jeżeli chcesz dodatkowo zmiękczyć twardą skórę pięt, wsyp około 6 łyżek sody oczyszczonej. Pomoże, gdy borykasz się z nadmiernym poceniem się. Świetnym dodatkiem do takiej kąpieli są również suszone zioła. Mięta i czarny bez ukoi poranione lub obtarte stopy. Dodatkowe działanie pielęgnacyjne zapewni również kąpiel z korą dębu, szałwią lub skrzypem polnym.