Lato wciąż raczy nas ciepłymi i słonecznymi dniami. Jednak o ochronie przeciwsłonecznej powinniśmy pamiętać przez cały rok. Przynajmniej, jeżeli chcemy cieszyć się młodą i jędrną skórą przez długi czas. O tym, że krem jest najlepszym blokerem już wiadomo, ale jak go nakładać aby działał?

Jak działa krem z filtrem UV?

Nasza skóra narażona na promieniowanie słoneczne może ulec poparzeniom a nawet w skrajnej formie, zmianom nowotworowym. Krem z filtrem ma za zadanie odbijać szkodliwe promienie i tym samym chronić naszą skórę. Ważne więc, aby go właściwie nałożyć.

Na podkład a może na krem?

Aby krem z filtrem UV mógł wniknąć z najgłębsze warstwy skóry, musisz go właściwie nałożyć. O poranku, oczyść skórę w ulubiony sposób a potem nałóż krem z filtrem. Potem dopiero nawilżający a na końcu podkład. Dzięki temu możesz cieszyć się pełną ochroną przez cały dzień.

Problemy z kremem mineralnym

Fanki naturalnej pielęgnacji z pewnością będą zdania, że to właśnie krem mineralny, dzięki doskonałemu składowi, będzie najlepszy do ochrony. Kiedy jesteśmy na wakacjach, rzadko kiedy wykonujemy pełny makijaż, pozostając przy maksymalnie lekkich kremach BB lub CC. Jednak jak wiadomo, nie samym urlopem człowiek żyje.

Kremy z filtrem UV mineralne mają tę wadę, że często bielą i niekoniecznie współgrają z codziennym, pełnym makijażem. Dlatego też o ile na wakacje krem mineralny jest jak najbardziej polecany, o tyle w codziennej pielęgnacji postaw na bardziej chemiczne składy. Z wygodą dla siebie.

Używaj przez cały rok

Kremy do twarzy z filtrem SPF30 powinno się używać nie tylko w słoneczne letnie dni ale przez cały rok. Nasza skóra jest narażona na promieniowanie UV bez względu na pogodę i dobrze jest ją odpowiednio zabezpieczyć. Wszystko po to, aby długi czas cieszyć się skórą bez przebarwień i zmarszczek.