Nowoczesne kosmetyki powinny być wydajne i kompleksowe, a także dające całościową ochronę. Jakie są najważniejsze etapy pielęgnacji, które można ułatwić sobie za pomocą wysokiej jakości kremów?

Czy warto używać kilku kosmetyków do twarzy?

Codzienna rutyna pielęgnacyjna zakłada kilka kroków, które powinno się robić, aby skóra była zadbana każdego dnia. Należą do nich głównie oczyszczanie i nawilżanie skóry. Pierwszy etap to oczyszczanie skóry, które przygotowuje ją do dalszych zabiegów. Zatkane pory czy wypryski to właśnie efekty niedokładnie oczyszczonej skóry. Aby mogła przyjmować składniki z kosmetyków, musi być dobrze oczyszczona, choćby za pomocą delikatnych, ale skutecznych płynów micelarnych. Kolejny krok to tonizowanie, które przywraca skórze prawidłowe pH. Następnie nakłada się kremy z aktywnymi składnikami na dzień lub na noc, a także serum o silniejszym działaniu. Do tego niezbędne jest używanie kilku kosmetyków takich jak pianka do mycia twarzy, tonik, krem i serum. To wystarczy, aby zadbać o skórę. Ważne są także kremy z wysokimi filtrami do twarzy, które chronią ją przed szkodliwymi skutkami promieniowania UV. Warto wybierać kosmetyki, które mają kilka funkcji w jednym preparacie, tak aby szybciej zadbać o skórę.

Jak pogodzić makijaż z pielęgnacją i ochroną przed słońcem?

Gdy nakładamy na twarz krem nawilżający, a potem podkład, a dochodzi nam jeszcze krem z filtrem, łatwo pomylić kolejność nakładania kosmetyków. Czy da się to jakoś pogodzić? Warto wybrać wtedy kosmetyk, który łączy w sobie funkcje nawilżania, anti-age, ochrony spf i bazy pod makijaż. Odpowiedzią na takie problemy może być fluid UV z ochroną spf 50 i kwasami lub witaminami. Fluid to doskonała baza pod makijaż, a dzięki aktywnym składnikom, działa on nie tylko dogłębnie na skórę, ale i daje ochronę przeciwsłoneczną. Wysoki filtr to doskonała ochrona twarzy i powinno się go używać codziennie. Fotostarzenie się skóry to proces degeneracji skóry, który prowadzi do jej nieodwracalnych zmian. Można go opóźnić, dzięki stosowaniu kremów z wysokimi filtrami, które zapobiegają szkodliwemu działaniu promieni słonecznych. Jeśli nie wiesz jaki wybrać krem do twarzy spf 50, to najlepiej taki, który ma dobry skład i lekką konsystencję, a także substancje aktywne.

Fotostarzenie się skóry, czyli główny czynnik odpowiadający za powstawanie zmarszczek

Promieniowanie ultrafioletowe to czynnik na który jesteśmy narażeni praktycznie każdego dnia. Powoduje ono proces degeneracji i uszkodzeń skóry, które są widoczne najbadziej w miejscach odsłoniętych. Efekty fotostarzenia się skóry to głównie zmarszczki, bo słońce wpływa na wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się skóry. Poza tym zmienia się jakość skóry, zaczyna ona mieć więcej przebarwień, piegów i plam posłonecznych. Uszkodzenia skóry do 30 roku są zazwyczaj niewielkie, ale proces starzenia się skóry już się rozpoczął w tym okresie. Poza tym słońce wpływa na uszkodzenie włókien kolagenu i elastyny, które są budulcem skóry. Biorąc to pod uwagę, najlepiej jest chronić skórę codziennie wysokimi filtrami.