Pokrzywę zwyczajną znajdziesz w każdym parku, ogrodzie czy łące. To lekko parzące ziele, jest cenione za swój skład i działanie. Ma w sobie niezwykle dużo cennych witamin i minerałów, którymi chętnie dzieli się zarówno w formie soku jak i naparu. Oto, jakie dobro niesie za sobą herbata z pokrzywy!

Znana od starożytności

Jeżeli jest jakaś herbata, którą pili nasi przodkowie, to z pewnością będzie to napar z pokrzywy. Nic dziwnego że już starożytni zauważyli jej dobroczynne działanie. Zawiera w sobie duże ilości witamin i minerałów, które wzmacniają włosy i paznokcie. Do tego ma drogocenne witaminy z grupy B wspomagające w świetny sposób układ nerwowy. Dostarcza organizmowi również witaminę K, potas, wapń, magnez, krzem oraz żelazo.

Co nam daje napar z pokrzywy?

To naturalny oczyszczasz organizmu, działa podobnie jak znany wszystkim ostropest plamisty. Polecana jest również w przypadku zaburzeń hormonalnych i anemii. Do tego przyspiesza metabolizm, sprzyjając tym samym odchudzaniu. Ma rownież działanie moczopędne, pomagając przy walce z chorobami nerek. Jest na tyle bezpieczna, że ginekolodzy polecają ją jako jeden z niewielu naparów, kobietom w ciąży.

Kto nie powinien spożywać?

Mimo fantastycznych właściwości, napar z pokrzywy nie jest dedykowany małym dzieciom. Nie ma dostatecznych badań, które potwierdzają, że herbata z pokrzywy jest zupełnie bezpieczna dla najmłodszych. Powinni unikać jej również wszyscy ci, którzy są uczuleni na liście pokrzywy.