Filtrowanie wody stało się nawykiem wielu osób. Nie bez znaczenia są tu walory zdrowotne, smakowe, a także oszczędności jakie generuje. Obecnie coraz popularniejsze stają się filtry przepływowe, dzięki którym możemy mieć wodę filtrowaną prosto z kranu! Jak to działa?

Filtry przepływowe, dzbanki filtrujące czy butelki z filtrem. Niezależnie od urządzenia filtrowanie wody to świetna alternatywa dla wody butelkowanej kupowanej w plastikowych, jednorazowych, nieprzyjaznych środowisku opakowaniach.

Filtr przepływowy – ochrona Twojego zdrowia, sprzętu domowego i planety

Filtry przepływowe to idealny sposób na oczyszczenie bieżącej wody w miejscu jej poboru. Wychwytują nie tylko zanieczyszczenia mechaniczne np. z przestarzałych instalacji (filtr polipropylenowy), ale także usuwają zapach i smak chloru (filtr węglowy) oraz zmiękczają wodę, co z kolei pozwala chronić domowe urządzenia AGD przed kamieniem i wydłużać ich żywotność. Za redukcję soli wapnia i magnezu odpowiada filtr żywiczny.

Picie wody prosto z kranu jest też niezwykle wygodne. Zamiast chodzić do sklepu po ciężkie butelki lub całe zgrzewki i przynosić je z powrotem do domu – wystarczy, że odkręcimy kran! Taka dostępność, właściwie nieograniczona, może pozytywnie wpłynąć na nawadnianie organizmu. A to, jak wiadomo, jest niezwykle istotne dla zachowania dobrego stanu zdrowia.

Dzięki filtrowaniu wody znacząco przyczyniamy się też do zmniejszenia ilości odpadów z plastiku, którego – jak się szacuje – przez ostatnich 10 lat wyprodukowaliśmy więcej niż przez całe poprzednie stulecie! Jest on bardzo trudny w utylizacji, ponadto dostaje się do wód i gleb, a z nich przedostaje na nasze talerze. Szczególnie dużym niebezpieczeństwem dla naszego zdrowia są rakotwórcze cząsteczki mikroplastiku, które mogą odkładać się w naszym organizmie.

Dlaczego warto zainstalować filtr przepływowy?

Filtry przepływowe montuje się w bezpośrednim miejscu poboru wody, czyli na rurze, która ją doprowadza. Przez to uzdatniają wodę w całym domu.

Tego rodzaju filtry świetnie nadają się do domów, w których zużycie wody jest spore. Równie dobrze sprawdzają się w restauracjach i domach, w których woda wodociągowa jest wyjątkowo twarda (przed instalacją filtra należy wykonać badania wody, by sprawdzić jej twardość).

Co więcej, filtry przepływowe to świetne rozwiązanie, gdy powierzchnia blatów kuchennych jest ograniczona. Filtrują one bowiem wodę tak samo jak dzbanki z filtrem. Jeśli szukasz wysokiej jakości filtrów przepływowych, które posłużą Ci długie lata wejdź na https://dafi.pl/filtry-przeplywowe. Technologia w nich zastosowana zapewnia efektywną filtrację i smaczną, zdrową wodę prosto w kranu.