Kosmetyk ten kupisz w każdej aptece za mniej niż 10 złotych. Jest bardzo wydajny i doskonale spełnia się na wielu polach działania. Jak stosować wazelinę kosmetyczną? Oto krótki poradnik z praktycznymi przykładami, które koniecznie musisz przetestować na własnej skórze!

Mieszanka olejów i wosków

Wazelina kosmetyczna to tak naprawdę produkt uboczny wynikający z procesu destylacji ropy naftowej. Producenci już od dawna zauważyli, że jest to jednak niezwykle cenny składnik, często używany w kosmetologii. To mieszanka olejów mineralnych i wosków, które zmieszane razem tworzą substancję o konsystencji zbliżonej do galaretki. Z racji tego, że jest bezwonna i nierozpuszczalna w wodzie, daje ogromne pole do używania, nie tylko w kosmetykach. Nie należy mylić ze sobą pojęcia wazeliny i parafiny. Ta ostatnia ma zupełnie inne zastosowanie i przeznaczenie.

Jak stosować wazelinę kosmetyczną?

Jednym z najbardziej popularnych zastosowań wazeliny kosmetycznej jest smarowanie nią suchych i popękanych pięt. Przed snem, na czyste i suche pięty nałóż grubą warstwę wazeliny, a następnie załóż skarpetki. Rano stan pięt będzie o wiele lepszy, a jeżeli ten zabieg będziesz wykonywać regularnie, możesz zapomnieć o nieestetycznych stopach!

Każdy z nas słyszał o przepisach na domowy peeling całego ciała. Wystarczy zmieszać kilka składników i dobry zdzierak gotowy. Zanim jednak kawę zmieszasz z oliwą z oliwek, zatrzymaj się. Oliwę zastąp właśnie wazeliną. Dzięki temu domowy kosmetyk zyska nową, lepszą jakość i skóra po zabiegu będzie miękka i mia w dotyku, bez wyczuwalnego tłustego filmu.

Wazelina pomaga również w przypadku, gdy używamy samoopalacza. Miejsca problematyczne takie jak łokcie, kolana czy kostki posmaruj przez zastosowaniem tego kosmetyku wazeliną. Nie tylko ułatwi to aplikację ale i nada właściwy pośizg. W efekcie, nie będziesz mieć problemu z nieestetycznymi, ciemniejszymi miejscami. Dodatkowo w miejsca gdzie nakładasz perfumy, również posmaruj wazelinę kosmetyczną. Dzięki temu prostemu trikowi, znacznie przedłużysz trwałość swoich ulubionych zapachów na swojej skórze.

Na włosy i paznokcie

Zastanawiasz się, jak stosować wazelinę kosmetyczną, to ma ona szerokie zastosowanie w przypadku włosów, rzęs i paznokci. Gdy wybierasz się do fryzjera na farbowanie, albo robisz to u siebie w domu, koniecznie posmaruj sobie skórę na czole, uszach i karku właśnie tym kosmetykiem. Dzięki temu unikniesz nieestetycznych plam z farby, które czasem pojawiają się właśnie podczas tego zabiegu. Dodatkowo też ochronisz skórę przed kontaktem z farbą.

Na rozdwojone końcówki świetnie działa nie tylko olejek, ale i właśnie wazelina. Po umyciu włosów wmasuj odrobinę tego kosmetyku w końcówki, unikając jednak stosowania na całości włosa. Może się wtedy okazać, że w niektórych wypadkach wazelina nieestetycznie obciąża włosy.

Zobacz również: Olejowanie włosów na sucho nie jest takie trudne jak się wydaje. Przekonaj się sama!

Jeżeli chcesz dostatecznie zadbać o skórki przy paznokciach, możesz stosować drogie odzywki czy olejki. Jednak z powodzeniem wystarczy posmarować je na noc grubą warstwą wazeliny właśnie. Ze względu na swoje właściwości, wazelina doskonale zmiękcza skórę i sprawia, że nie powstają tzw zadziorki. Warto również posmarować wazeliną skórki przed malowaniem paznokci. Jeżeli nawet wyjedziesz trochę lakierem, bez problemu go ściągniesz bez uszkodzenia naskórka.

A co z wazeliną na rzęsy?

Z jednej strony ich aplikacja pomaga usunąć sztuczne rzęsy w sposób jak najmniej inwazyjny. Z drugiej, posmarowanie nią naturalnych rzęs przed snem sprawia, że lepiej rosną i są o wiele bardziej sprężyste oraz zdrowe i lśniące. Wykonując ten zabieg regularnie, sprawimy, że tusz do rzęs będzie lepiej się trzymał i zyska nową głębię koloru.