Jednym ze stałych trendów związanych z pielęgnacją włosów jest olejowanie na sucho. Zabieg ten, jeżeli jest przeprowadzony prawidłowo, gwarantuje piękny wygląd włosów i ich odżywienie. Oto, jak zrobić to krok po kroku.

Co potrzebujesz do olejowania włosów na sucho?

Przede wszystkim trochę wolnego czasu. Na szczęście zabieg ten możesz przeprowadzić w międzyczasie. Robisz inne rzeczy, takie jak sprzątanie, czytanie czy oglądanie ulubionego serialu, a na głowie robi się magia. W pierwszej kolejności musisz mieć żel aloesowy, następnie olejek dedykowany twojemu rodzajowi włosów oraz ulubioną maskę do włosów. Na koniec szampon, aby zmyć wszystko i oczyścić skalp.

Krok po kroku

Na suche włosy nałóż sporą ilość żelu aloesowego dobrej jakości. Kosmetyk ten nie tylko nawilży włosy, ale i wymagający osobnej pielęgnacji skalp. Potem odmierz około 20 kropel olejku i wetrzyj go równomiernie we włosy. Potem zawiń włosy w ręcznik i ustaw timer na 30 minut. Po tym czasie, na włosy nałóż ulubioną maskę i ponownie zawiń w ręcznik na kolejne pół godziny. Następny krok, to spłukanie wszystkiego z włosów i gruntowne umycie. Najlepiej dwa razy. Po wysuszeniu, włosy będą sypkie, lśniące i odżywione.

Liczy się regularność

Jeżeli taki zabieg zrobisz raz na pewien czas, to nie spodziewaj się rewelacyjnych efektów. Olejowanie włosów na sucho tylko wtedy ma sens, kiedy na stałe wpiszesz go w swój kalendarz i będziesz wykonywać regularnie.