Kiedy przychodzą wiosenne i letnie ciepłe dni, koszmarem każdej z nas jest zlewający się makijaż. Niestety, zwykłe fluidy i podkłady przegrywają z wysokimi temperaturami. Naturalną kosmetyczną odpowiedzią na taki stan rzeczy jest makijaż mineralny. Skóra ci za to podziękuje!

Skóra oddycha

Makijaż mineralny ma to do siebie, że jest niesamowicie lekki. Minusem jest więc fakt, że nie zapewni ci mocnego krycia. Jednak w zamian, zyskujesz coś więcej. Jeżeli masz problemy skórne, to on właśnie sprawi, że z jednej strony zamaskujesz delikatnie trądzik, a z drugiej, sprawisz, że skóra wciąż będzie oddychać.

Dodatkowa ochrona UV

Tego typu specyfik zazwyczaj jest wykonany składowo z naturalnych składników, które prócz wielu pozytywów mają to, że chronią cerę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Zapewniają ochronę SPF 15. Nie jest więc to może najwyższa ochrona, ale lepsze coś niż nic.

Lekko i naturalnie

Tlenek tytanu i inne składniki kosmetyku naturalnego to nie tylko bardzo lekka formuła, ale i w pełni naturalny skład. To dodatkowa pozytywna wartość dla naszej cery. Gdy wokoło mamy tyle chemii, to chociaż na lato dajmy skórze wytchnienie,

Ruch jednym pędzlem

Kosmetyk mineralny nie nałożysz palcami. Potrzebuje do tego dobrego, gęstego pędzla. Jeżeli zaopatrzysz się w tej najwyższej jakości, posłuży ci długi czas. A gdy dojdziesz do wprawy, nałożenie kosmetyku zajmie ci mniej niż 3 minuty.

Najlepszej jakości produkty

Marki oferujące kosmetyki mineralne nie mogą pozwolić sobie na gorsze produkty i słabsze zamienniki. Dlatego też ich cena może być wyższa od drogeryjnych fluidów. Jednak w trosce o swoją cerę, warto zainwestować więcej i zadbać o siebie nie tylko w upalne, letnie dni.